Skip to main content

خرید نهال گردو بایستی بر اساس انتخاب درست و آگاهانه باشد تا باغدار به یک سوددهی بی نظیر برسد. هر نهال گردو بایستی بر اساس موقعیت جغرافیایی منطقه کاشت انتخاب شود.

فروش ویژه 3 نهال گردو اصلاح شده چندلر، فرنور و ژنوتیپ برتر با باردهی 11 تن

امروزه ارقام نهال اصلاح شده سردسیری و گرمسیری در نهالستان نوین گردو تولید و به بازار عرضه می‌شود که بازدهی 2 تا 3 برابری نسبت به ارقام بذری دارد.
نهال گردو اصلاح شده و پربار پرطرفدار کدام است؟

نهال گردو اصلاح شده رقمی است که با تغییرات ژنتیکی زیر نظر متخصصین کشاورزی،‌ میزان ژن های مثبت نهال افزایش و ژن منفی کاهش یافته است. وقتی ژن مثبت نهال افزایش می یابد، افزایش باردهی، کیفیت و مقاومت نهال را در پی دارد. ارقام بذری نهال بین 2 تا 3 تن باردهی دارند اما نهال اصلاح شده باردهی‌ای حدود 6 تا 9 تن و گاه تا 12 تن دارد. در این مطلب از نهالستان نوین گردو به معرفی 5 نهال گردو اصلاح شده با تناژ بار بالا می پردازیم.
بهترین نهال گردو اصلاح شده

در میان تمامی ارقام نهال گردو اصلاح شده به معرفی 5 رقم از بهترین آن می پردازیم:

نهال گردو چندلر

چندلر محصولی آمریکایی است که در کالیفرنیا تولید و به کشورهای اطراف رسیده است. این نهال با روش های اصلاح شده، مورد بررسی قرار گرفته و بومی آن با تناژ بار بالا و کیفیت عالی عرضه می شود. چندلر در ارتفاعات 500 تا 1500 متر رشد می کند. زودبارده است و بعد از یکسال به باردهی می رسد. میزان باردهی از 7 تن تا 12 تن با توجه به موقعیت جغرافیایی منطقه و رسیدگی باغدار متفاوت است. این نهال گزینه مناسبی برای اقلیم معتدل و سردسیر است. اندازه گردو درشت و پوست آن کاغذی است. وزن آن 16 گرم است.

نهال گردو فرنور

فرنور مناسب ترین نهال مناطق کوهستانی و سردسیر است. این نهال مقاومت بالاتری نسبت به تمامی ارقام دیگر به سرما دارد. فرنور محصولی از کشور فرانسه است که زودرس بوده و از سال اول باردهی دارد. دیرگل است و به سرمای بهاره مقاوم است. نهال گردو فرنور اندازه درشتی دارد و پوست آن نازک است و به راحتی از مغز جدا می شود.

نهال گردو اسرائیلی

گردو اسرائیلی محبوب ترین و پرطرفدارترین نهال گردو است که در اقلیم معتدل و سردسیر به رشد و بازدهی می رسد. این نهال را می توان در 400 تا 1500 متر از سطح دریا کاشت و شاهد بازدهی مطلوبی از آن بود. گردو اسرائیلی جزء نهال های پربارده است که از 7 تا 12 تن باردهی دارد. این نهال از لحاظ کیفیت بی نظیر بوده و اصالتا از کشور اسرائیل است. گردو اسرائیلی پوستی کاغذی، اندازه ای درشت و مغزی پر و باکیفیت دارد. از گردوهایی است که بازار داخلی خوبی داشته و محصولات یکنواختی تولید می کند و بهترین گزینه صادرات است.

نهال گردو ژنوتیپ برتر

یکی از نهال گردو محبوب که باردهی را از سال اول آغاز می کند گردو ژنوتیپ برتر است. این نهال یک ارقام اصلاح شده و بومی ایران است که مورد اصلاحات قرار گرفته و امروزه به عنوان بهترین و برترین نهال گردو شناخته شده است. گردو ژنوتیپ برتر از سال اول باردهی را آغاز کرده و با بالا رفتن سن نهال، میزان باردهی آن افزایش می یابد. گردو ژنوتیپ مناسب اقلیم سرد و کوهستانی است. مناسب ارتفاعات 1000 تا 3000 متر از سطح دریا است. این نهال نسبت به برخی ارقام برای کاشت ارجحیت دارد. میزان باردهی با اصلاحات صورت گرفته بین 7 تا 12 تن است. عمر اقتصادی نهال 100 سال و عملکرد تجاری با کیفیت مطلوبی دارد.

نهال گردو پکان آمریکایی

اولین نهال محبوب مناطق گرمسیر نهال گردو پکان آمریکایی است. این نهال مقاومت بی نظیری به گرما دارد. در کمترین زمان ممکن باردهی را آغاز می کند. مقاوم به کم آبی و خشکی است. میزان باردهی تجاری بوده و از 6 تن آغاز می شود و در صورت فراهم بودن شرایط اقلیمی مناسب شاهد بیشترین میزان بازدهی از نهال خواهید بود. آیا می دانستید نهال بلوبری یکی از نهال های پرسود با بازار داخلی بی نظیر است.
زمان باردهی نهال گردو اصلاح شده چگونه است؟

نهال گردو اصلاح شده از سال اول باردهی را آغاز می کند و با گذشت زمان و با بالا رفتن سن نهال میزان باردهی افزایش می یابد.
میزان باردهی نهال گردو اصلاح شده چقدر است؟

میزان باردهی نهال اصلاح شده حدود 3 برابر ارقام بذری است.
سخن پایانی خرید نهال اصلاح شده

نهال گردو اصلاح شده با تغییرات ژنتیکی مثبت؛ بازدهی بالاتر، کیفیت مطلوب تر و مقاومت بیشتری به بیماری و تغییرات اقلیمی دارد. از بهترین نهال گردو اصلاح شده به 5 رقم نهال گردو چندلر،‌فرنور، ژنوتیپ برتر، اسرائیلی و پکان می توان اشاره داشت. خرید نهال اصلاح شده هر مرکز نهالستان با توجه به روش های نوین آنها متفاوت است. نهالستان نوین گردو در آزمایشگاه کشاورزی کرج با متخصصین و مهندسین با تجربه توانسته بهترین نهال اصلاح شده، کشت بافت، دیمی و پیوندی را تولید و روانه بازار کند.

نهال گردو اصلاح شده با باردهی 9 تا 12 تن رضایت مشتریان عزیز را به همراه داشته است. باغداران گرامی تمامی نهال ها دارای کارت سلامت، بهداشت و گارانتی اصالت با مجوز جهاد کشاورزی است.

جهت خرید اینترنتی نهال از نهالستان نوین گردو می توانید به سایت gerdo.pro مراجعه کنید.

منبع خبر: نهالستان نوین گردو

تماس و ثبت سفارش از تمامی پیام رسان‌ها: 1243597-0912