Skip to main content

مسئول سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری فارس گفت: رزمایش بزرگ و ملی گروه‌های تخصصی عمران و معماری در شیراز برگزار می‌شود.

رزمایش ملی تخصصی عمران و معماری در شیراز برگزار می‌شود

به گزارش فستیوال تلنگر از شیراز، نیما زارع در جمع اصحاب رسانه با اعلام برگزاری رزمایش بزرگ و ملی گروه‌های تخصصی عمران و معماری در شیراز، اظهار داشت: این رزمایش ملی با محوریت سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری فارس و همکاری سایر اقشار مرتبط و همکار، به مدت یک هفته در اسفندماه پیش رو همزمان با روز مهندس برگزار می‌شود.

وی افزود: با توجه به استقبال گسترده گروه های جهادی و آحاد مردم جامعه از برگزاری رزمایش «اقتدار جهادگران» در هفته بسیج ۱۴۰۱ و «جهادگران فاطمی» در دهه بسیج ۱۴۰۱، حضور چشمگیر جهادگران در این دو رزمایش و همچنین در راستای تحقق پیام ۹ بندی مقام معظم رهبری در عینیت بخشی به مردم سالاری دینی در حوزه های محرومیت زدایی، خدمت رسانی و اقتصاد مقاومتی و با توجه به تاکید سردار فرمانده کل سپاه پاسداران مبنی بر ضرورت فعالیت‌های گروه‌های جهادی تخصصی اقشار،  استفاده هر چه بیشتر از ظرفیت‌های اقشار بسیج و طرح این موضوع، برگزاری این رزمایش در شورای معاونین سازمان بسیج مستضعفین مصوب شده است.

زارع با بیان اینکه در این مصوبه، میزبانی رزمایش و اجتماع بزرگ جهادگران به استان فارس محول شده است، ادامه داد: در روز اول، پس از اعلام رمز عملیات رزمایش، گروه های جهادی فارس و همزمان در سراسر کشور به مناطق محروم اعزام شده و پروژه‌های مدنظر را به سرانجام رسانده و در روز آخر رزمایش، با دعوت از اصحاب رسانه، نشست بزرگ خبری برگزار و فعالیت‌های انجام شده را برای اطلاع رسانی به مردم را ارائه خواهیم کرد.

به گفته مسئول سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری فارس، به دلیل رتبه برتر این سازمان در کشور در سال جاری، مسئولیت میزبانی و اجرایی این رزمایش به فارس محول شده و تمامی دستگاه های اجرایی استان در بخش های مختلف در این راستا با ما همکاری دارند.

راه اندازی اولین مرکز نوآوری راه، ساختمان و شهرسازی کشور در شیراز با حضور مدیران ارشد کشوری، افتتاح و بهره برداری از پروژه های این سازمان همراه با میز خدمت و آزادسازی زندانیان جراپم غیرعمد، از جمله برنامه های شاخصی است که به گفته زارع، در ایام برگزاری این رزمایش در استان فارس انجام خواهد شد.

پایان پیام/