Skip to main content

آمارهای بانک مرکزی انگلیس نشان می‌دهد که برداشت خانوارهای انگلیسی از حساب‌های پس‌اندازشان در ماه می به شدت افزایش یافته است.

خانوارهای بحران‌زده انگلیسی قلک‌های پس‌انداز خود را می‌شکنند

‌‌‌‌‌‌‌‌‌به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل فستیوال تلنگر به نقل از رویترز، آمارهای بانک مرکزی انگلیس نشان می‌دهد که خانوارهای این کشور در ماه می 3.8 میلیارد پوند برابر با 4.8 میلیارد دلار از حساب‌های پس انداز خود برداشت کرده‌اند. درواقع این رقم بیشترین میزان برداشت ماهانه خانوارهای انگلیسی از حساب‌های پس‌اندازشان در 26 سال گذشته محسوب می‌شود. گفته می‌شود‌ یکی از دلایل دست زدن خانوارهای انگلیسی به حساب پس‌اندازشان، بالا رفتن هزینه دریافت وام به خاطر افزایش نرخ بهره در این کشور است.

  بانک مرکزی انگلیس با هدف کنترل تورم که به شدت در این کشور افزایش یافته است، دست به بالا بردن نرخ بهره بانکی زده و همین امر هزینه دریافت وام‌ها به خصوص وام مسکن را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بالا برده است و بحران بالا بودن هزینه‌های زندگی در این کشور را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ شدیدتر کرده است. بانک‌های بزرگ انگلیس اعلام کردند که قصد دارند هزینه وام مسکن در این کشور را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ یک بار دیگر افزایش دهند. آمارها نشان می‌دهد که روند دریافت وام مسکن در انگلیس کاهش یافته است؛ ‌اشلی وب، کارشناس اقتصادی، در موسسه کپیتال اکونومیکس، می‌گوید: ما بر این باوریم که طی ماه‌های آینده روند کاهشی دریافت وام در انگلیس به خاطر افزایش هزینه‌ها و بهره آن ادامه پیدا خواهد کرد. پایان پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌