Skip to main content

استاندار البرز با بیان اینکه ۸۰۰ مجموعه خیریه در البرز فعالیت دارند، گفت: با همت خیرین البرزی ۷۰۰ جهیزیه برای جوانان در شرف ازدواج تهیه می‌شود و باب جدیدی از همراهی خیرین در مسیر توسعه و توانمند سازی نیازمندان و محله‌های محروم استان باز شد.

تهیه ۷۰۰ سری جهیزیه برای زوج‌های نیازمند البرزی

به گزارش فستیوال تلنگر از کرج، مجتبی عبداللهی، استاندار البرز، در جلسه با خیرین استان که در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، ضمن تبریک هفته امامت و ولایت و اعیاد سعید قربان و غدیر خم، به تاثیر مثبت فعالیت های اجتماعی خیرین اشاره کرد و گفت: بی شک خیرین بعنوان یک ظرفیت بزرگ انسان دوستانه بدون هیچ گونه چشمداشتی از تمکن مالی خود در راستای خدمت به جامعه استفاده می کنند. 

وی ضعف در زیرساخت های استان را مورد اشاره قرار داد و همراهی خیرین برای جبران عقب ماندگی در سرانه ها را تعیین کننده و بسیار مهم برشمرد.

عبداللهی ادامه داد: بر این اساس دست یاری به سوی افراد خیر و دلسوز استان دراز کرده ایم و در حدود ۱۸ ماه گذشته با تعاملی که بین دولت و خیرین شکل گرفته، شاهد تحولات ارزشمندی هستیم.

وی با بیان اینکه تعامل خیرین طی ۱۸ ماه گذشته اثربخش و کم نظیر بوده است، گفت: برای اینکه تمامی مدارس استان یک شیفته شوند به حدود هزار و ۵۰۰ مدرسه نیاز است که با همراهی خیرین محقق خواهد شد.

استاندار البرز افزود: ساخت ۱۰۰ مدرسه در مرحله نخست در دستور کار قرار گرفت که اکنون نیمی از آن تکمیل شده و باقی نیز به سرعت در حال تکمیل هستند.

وی گفت: ۱۰۰ مدرسه دیگر در مرحله دوم در برنامه قرار دادیم و درصدد هستیم تا پایان دولت سیزدهم بیش از ۲۰۰ مدرسه به آموزش و پرورش استان تحویل دهیم. 

عبداللهی افزود: در کنار یکدیگر می توانیم به توانمندسازی محله های محروم، رسیدگی به نیازمندان و بویژه ایتام و زنان سرپرست خانوار، کمک موثری داشته باشیم. 

وی گفت: نهضت ساخت اماکن ورزشی در محله ها و مدارس نیز در البرز شکل گرفته از این رو نیازمند هم افزایی خیرین در این زمینه هم هستیم.

استاندار البرز افزود: بسترهای بسیاری برای تحقق مسئولیت های اجتماعی فعالان اقتصادی و خیرین در استان وجود دارد که بی تردید آثار و برکات این اقدامات در زندگی خیرین متجلی خواهد شد.

وی گفت: ساخت بیمارستان و مراکز بهداشتی و درمانی نیز از جمله مواردی است که خیرین استان ورود بسیار خوبی در آن داشته اند.

عبداللهی افزود: با همت خیرین البرزی ۷۰۰ جهیزیه برای جوانان در شرف ازدواج تهیه می شود و باب جدیدی از همراهی خیرین در مسیر توسعه و توانمند سازی نیازمندان و محله های محروم استان باز شد.

در پایان این نشست از ۲۰۰ خیر با اهدای لوحی تقدیر شد و ۳۰ خیر لوح تقدیر خود را از دستان استاندار البرز دریافت کردند.

پایان پیام/