Skip to main content

امام جمعه شهر شهید چمران گفت: شهر شهید چمران با مشکلات و معضلات مختلفی دست و پنجه نرم می‌کند که از جمله مهمترین آنها بیکاری جوانان و مشکل قطعی آب شرب است.

بیکاری جوانان و قطعی آب شرب مهمترین مشکلات شهر شهید چمران است

به گزارش فستیوال تلنگر از شهر شهید چمران، حجت‌الاسلام عارف ابراهیمی ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه شهر شهید چمران با اشاره به دیدار جمعی از دانشمندان و مدیران صنعت هسته‌ای با رهبر انقلاب، اظهار کرد: حضور دانشمندان و کارشناسان و مدیران صنعت هسته‌ای کشور در کشاکش مذاکرات ایران همراه با برگزاری نمایشگاهی از آخرین دستاوردهای هسته‌ای، پیام حکمت و عقلانیت و قاطعیت هوشمندانه در مواجهه با طرف‌های مذاکره بود.

وی افزود: بیانات رهبر حکیم انقلاب اسلامی در این دیدار از ابعاد مختلفی قابل بررسی است.

امام جمعه شهر شهید چمران بیان کرد: راز اینکه رهبر حکیم انقلاب، صنعت هسته‌ای را کلید پیشرفت ایران برشمردند می‌توان در دو نکته عمده بر شمرد، نخست تنوع و فراوانی کاربردها به ویژه در بخش‌های مربوط به زندگی مردم به‌ویژه در حوزه‌های «پزشکی»، «دارویی»، «صنعتی»، «کشاورزی و غذایی»، «انرژی، آب و ساخت نیروگاه» و «زمین‌شناسی» و گستره کارایی صنعت هسته‌ای در تسهیل زیست انسانی و بهره‌وری بهتر در استفاده از مواهب خدادادی و طبیعی است که استفاده از صنعت هسته‌ای زمینه بهره‌مندی بهتر و بیشتر و ارزان‌تر و به صرفه را برای دولت‌ها و ملت‌ها فراهم می‌آورد.

وی گفت: اما دومین علتی که برای کلیدی بودن صنعت هسته‌ای به ویژه در ایران اسلامی می‌توان برشمرد، همان نکته مهمی است که در بیانات رهبری آمده است: «بومی‌شدن صنعت بسیار مهم هسته‌ای نشان‌دهنده ناکامی غرب و تحقیر غرب‌گرایانی است که در صدد تحقیر ملت و تضعیف روحیه کار و امید در کشور بودند».

ابراهیمی به سفر رئیس جمهور به حیاط خلوت آمریکا اشاره کرد و ادامه داد: رئیس جمهور به‌منظور سفر به کشورهای ونزوئلا، نیکاراگوئه و کوبا بامداد دوشنبه ۲۳ خرداد تهران را به مقصد کاراکاس ترک کرد، سفری که می‌توان آن را در بستر راهبرد تقویت محور لاتینی دولت سیزدهم تفسیر کرد که از همان اوایل روی کار آمدن این دولت کلید خورد و در این مدت بارها شاهد تردد دیپلماتیک مقامات ایران و حیاط خلوت آمریکا بوده‌ایم.

امام جمعه شهر شهید چمران به تشریح چرایی اهمیت تقویت روابط ایران با کشورهای آمریکای لاتین پرداخت و تصریح کرد: دیدگاه ضدآمریکایی نقطه پیوند تهران و کشورهای آمریکای لاتین و وجود بسترها و ظرفیت‌های تجاری و اقتصادی همکاری جویانه از دلایل اهمیت تقویت روابط جمهوری اسلامی ایران با کشورهای آمریکای لاتین است.

وی به بخشی از مشکلات شهر شهید چمران اشاره کرد و افزود: شهر شهید چمران با مشکلات و معضلات مختلفی دست و پنجه نرم می‌کند که از جمله مهمترین آنها بیکاری جوانان و مشکل قطعی آب شرب است.

ابراهیمی عنوان کرد: برخی از مشکلات را می‌توان با پیگیری مستمر مسئولان در کوتاه مدت حل و فصل کرد، اما برخی از مشکلات نظیر بیکاری جوانان، یکی از موضوعات اساسی محسوب می‌شود، یک شبه قابل حل نیست، بر این اساس مسئولان مربوطه باید برنامه‌ریزی دقیقی در این رابطه داشته باشند.

امام جمعه شهر شهید چمران گفت: شاید برخی از مشکلات را نتوان ۱۰۰ درصد حل و فصل کرد اما آیا نمی‌توان بخشی از آن را حل کرد؟ انتظار ما از مسئولان این است که به فکر مشکل بیکاری جوانان باشند و به مردم گزارش دهند که در این رابطه چه کاری انجام داده‌اند و برنامه‌شان برای آینده چیست. اگر مردم بدانند و ببینند که مسئولان برای حل مشکلاتشان تلاش می‌کنند، نسبت به آینده امیدوار می‌شوند و به آنان اعتماد می‌کنند.

پایان پیام/