Skip to main content

خودروهای ویژه و عجیب‌وغریب همیشه جزئی از برنامه‌های خودروسازان و تیونرهای بزرگ بوده است. از جمله این موارد خاص و عجیب می‌توان به خودروهای شش‌چرخ اشاره کرد.

با بهترین خودروهای "شش‌چرخ" جهان آشنا شوید /عکس

امیرمسعود عابدین_ ‌خودروهای شش چرخ یا سه محور همیشه یکی از جذاب‌ترین ژانرهای خودروسازی به‌حساب آمده‌اند. در این مقاله قصد داریم به بررسی بهترین خودروهای شش چرخ دنیا بپردازیم.

۵. هنسی Velociraptor ۶x۶

هنسی Velociraptor ۶x۶ برای چندین نسل عرضه شده و طرفداران خود را به وجد می‌آورد. مدل فعلی، ۵۵۸ اسب بخار قدرت را از پیشرانه EcoBoost V-۶ توئین توربوی خود به دست می‌آورد.

۴. تویوتا هایلوکس آرکتیک تراک AT۴۴ ۶x۶

فلسفه پشت تویوتا هایلوکس AT۴۴ ۶x۶ از Arctic Trucks برآمده است که برای مقابله با بدترین شرایط طراحی شده و با تقسیم و پخش وزن در هنگام حرکت روی موانع حساس مانند یخ‌های قطبی، رانندگی مطمئنی را فراهم می‌آورد. AT۴۴ که در ایسلند ساخته شده، تنها وسیله نقلیه موجود در این لیست است که با رادار سفارشی نفوذ در زمین عرضه می‌شود که احتمالاً جالب‌ترین قابلیتی است که می‌توان سفارشی‌سازی کرد.

۳. لندروور دیفندر Flying Hunstman

لندروور دیفندر فلایینگ هانتسمن احتمالاً تنها نمونه‌ای است که شش چرخ شدن را با هدف اصلی افزایش ظرفیت سرنشینان انتخاب کرده است. این خودروی فوق‌العاده خاص ۹ سرنشین را در خود جای می‌دهد.

۲. لوکو هاوک (Loco Hauk)

در نگاه اول، این خودرو شبیه جیپ رانگلری به نظر می‌رسد که برای آثار سینمایی آخرالزمانی تیونینگ شده باشد. لوکو هاوک تنها وسیله نقلیه شش چرخ با موتور بخار در جهان است. واقعیت جالب این است که اگرچه موتور بخار نفت‌سوز آن تنها ۱۴۰ اسب بخار قدرت تولید می‌کند، اما با گشتاور ۳۳۹۰ نیوتون متری آن را جبران می‌کند.