Skip to main content

ترکیه اولین ناو پهپادبر خود که برای استقرار پهپادهای تهاجمی طراحی شده را به مدت یک هفته در استانبول در معرض نمایش عموم قرار داده است.

اولین ناو پهپادبر ترکیه در معرض دید عموم قرار گرفت+تصاویر

به گزارش گروه بین‌الملل فستیوال تلنگر، ترکیه دوشنبه (۱۷ آوریل) از کشتی تهاجمی آب خاکی خود که برای حمل هواپیماهای سبک و پهپادهای نظامی ساخته شده، رونمایی کرد. ترکیه این ناو را به مدت یک هفته در استانبول در معرض نمایش عموم قرار داده است. 

کشتی  TCG Anadolu که ۲۳۱ متر طول و ۳۲ متر عرض دارد، می‌تواند بالگردهای جنگی و پهپادهای نظامی و همچنین تا ۹۴ خودرو از جمله ۱۳ تانک را در خود جای دهد.

به گزارش یورو نیوز، رجب طیب اردوغان که در مراسم رونمایی از این کشتی شرکت داشت، گفت: کشتی جدید به ترکیه اجازه می‌دهد عملیات‌های نظامی و بشردوستانه را در صورت لزوم در چهار گوشه جهان انجام دهد. 

وی افزود: TCG Anadolu که مورد بهره برداری قرار گرفت، اولین کشتی جنگی جهان در زمینه خود است که بزرگترین و سنگین‌ترین بالگردها و هواپیماهای بدون سرنشین می‌توانند روی آن فرود آیند و از آنجا بلند شوند. 

ترکیه که عضو ناتو است در سال‌های اخیر صنعت دفاعی خود را به شکلی قابل توجه توسعه داده و اوکراین از پهپادهای بیرقدار ساخت ترکیه در تقابل خود با روسیه استفاده می‌کند. به گزارش یورو نیوز، از این پهپادها همچنین در جمهوری آذربایجان و لیبی استفاده شده است. 

چین سال گذشته از اولین پهپادبر نظامی خود رونمایی کرد که نشان‌دهنده اهمیت روزافزودن هواپیماهای بدون سرنشین در جنگ‌های مدرن است. 

پایان پیام/م