Skip to main content

امام جمعه بخش بهمن گفت: یک روی سکه جنگ ترکیبی این است که دشمن پس از چهارماه تلاش و شکست پروژه براندازی نظام، وارد مرحله دوم یعنی نارضایتی اقتصادی شده و روی دیگر سکه مسمویت دانش آموزان برخی مدارس دخترانه کشور است.

امام جمعه بهمن: مسمومیت دانش‌آموزان و التهاب ارزی دو روی سکه جنگ ترکیبی است

به گزارش خبرنگار فارس از ابرکوه، حجت الاسلام رضا علیزاده در خطبه‌های امروز نماز جمعه بخش بهمن، اظهار کرد: یکی از ابعاد مهم جنگ ترکیبی بعد اقتصادی و لایه آن، جنگ ارزی است. تلاطم های ارزی و به هم ریختگی بازار طلا و دلار تصادفی نیست ما با یک جنگ تمام عیار مواجه هستیم.

وی افزود: دشمن پس از چهار ماه تلاش و شکست پروژه براندازی نظام، وارد مرحله دوم یعنی نارضایتی اقتصادی شده است و با بالا بردن قیمت دلار در حال بازی با روان ملت ایران و به هم زدن اوضاع داخلی کشور است. روی دیگر سکه نیز مسمویت دانش آموزان در بذخیغ مدارس دخترانه است.

امام جمعه بخش بهمن با بیان این‌که انقلاب اسلامی در حوزه زنان در سال‌های پس از انقلاب پیشرفت‌های زیادی داشته است، گفت: لذا دشمنان تلاش می‌کنند با تعطیلی مدارس دخترانه، جمهوری اسلامی را به مخالفت با درس خواندن زنان متهم کنند. این در حالی ست که امروز بیشترین دانشجویان ما در دانشگاها دختران هستند.

خطیب جمعه بخش بهمن تصریح کرد: درخواست مردم ما از نهاد های امنیتی و مسئول این است که با سرعت و قاطعیت آرامش را برگردانده، طراح اصلی بر هم زنندگان بازار ارز، جبهه استکبار و دشمنان این نظامند اما عده‌ای هم با سرمایه گذاری در حوزه ارز و نفروختن اجناس و انبار کردن آن به این نا آرامی‌ها دامن میزنند از طرف دیگر با برخورد جدی با پخش کنندگان گاز سمی، برای دانش‌آموزان و خانواده هایشان ایجاد آرامش کنند.

حجت الاسلام علیزاده در ادامه به بیانات مقام معظم رهبری در جمع مردم آذربایجان اشاره کرد و گفت: رهبر انقلاب پس از برشمردن بخشی از موفقیت ها و پیشرفت های نظام در طول ۴۳ سال گذشته فرمودند: ما گفتیم پیشرفت کردیم، آیا در کنار پیشرفت ها ضف نداریم؟ چرا ضعف داریم ،کمبود داریم ضعف ها هم کم نیستند؛ اما مهم نگاه ما در تحلیل ضعف ها و قوت ها ست.

وی ادامه داد: نگاه ما به ضعف ها میتواند انقلابی یا ارتجاعی باشد. تحلیل ارتجاعی، یعنی دیدن ضعف‌ها و ندیدن قوت ها یعنی دائما تحقیر کردن و ناامید بودن نسبت به خود وکشور؛اما در مقابل تحلیل انقلابی ضعف و قوت را توأمان با هم مشاهده می‌کند.

امام جمعه بخش بهمن به در پیش بودن سالروز تأسیس کمیته امداد و هفته احسان و نیکوکاری اشاره و خاطرنشان کرد: حضرت امام راحل اولویت اول نظام را خدمت به مستضعفان و محرومان میدانستند. لذا سزاوار است مسئولین در دهه پنجم انقلاب اهتمام بیشتری به عدالت اجتماعی و محرومیت زدایی داشته باشند.

حجت الاسلام علیزاده با بیان این‌که جامعه امروز ما از فقدان و ضعف عدالت رنج می‌برد، یادآور شد: حقوق‌های کذایی و نجومی بعضی از مسئولین، مصداق عینی بی عدالتی است. یکی از وظایف حکومت باید برقراری عدالت و  تقسیم مساوی و عادلانه بودجه باشد.

پایان پیام/ف