Skip to main content

فرمانده نیروی انتظامی چهارمحال و بختیاری با اشاره به بی‌توجهی برخی رانندگان به قوانین راهنمایی و رانندگی و همچنین شرایط جاده، گفت: صادفات منجر به فوت طی شش ماه ابتدایی امسال در استان افزایش قابل توجهی داشته و بخش اساسی این حوادث به علت بی‌توجهی رانندگان به شرایط جاده، تخطی از سرعت غیرمجاز و … رخ می‌دهد.

افزایش قابل توجه تصادفات منجر به فوت در چهارمحال و بختیاری

به گزارش فستیوال تلنگر از شهرکرد، منوچهر امان‌اللهی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه چهارمحال و بختیاری که به مناسبت هفته نیروی انتظامی برگزار شد، گفت: نظم و امنیت اجتماعی حاصل عملکرد تمامی دستگاه‌ها است و اگر یکی از حوزه‌ها به درستی وظایف خود را انجام ندهد شاهد بروز بی‌نظمی در جامعه خواهیم بود در واقع بروز هر ناهنجاری اجتماعی و آسیب، علل و بسترهایی دارد که باید دیده و برطرف شوند. 

فرمانده انتظامی چهارمحال و بختیاری با اشاره به شعار هفته نیروی انتظامی”شهروند قانون‌مدار، پلیس خدمت‌گذار”، ادامه داد: براساس این شعار شهروندان باید به نقش خود در اعمال قوانین و برقراری نظم عمومی پی‌برده و به آن‌ها عمل کنند.

وی افزود: چهارمحال و بختیاری جزو استان‌هایی است که از نظر امنیت اجتماعی از جایگاه خوبی برخودار است که این موضوع نسبت به جمعیت هر استان سنجیده می‌شود.

اجرای ۷۰ عنوان برنامه به مناسبت هفته نیروی انتظامی در استان

امان‌اللهی با بیان اینکه در طول هفته نیروی انتظامی اجرای حدود ۷۰ عنوان برنامه پیش‌بینی شده است، عنوان کرد: این برنامه‌ها شامل برنامه‌های درون سازمانی و برون سازمانی هستند.

وی اضافه کرد: برگزاری صبحگاه مشترک با حضور نیروهای مسلح، نشست با افراد و اقشار اثرگذار، تجلیل و سرکشی از خانواده شهدا، ایثارگران، جانبازان، همکاران بازنشسته و…، برگزاری مسابقات ورزشی برای کارکنان و…از برنامه‌های هفته نیروی انتظامی است همچنین در حوزه آموزش همگانی حضور کارشناسان نیروی انتظامی در مدارس، دانشگاه‌ها، ادارات و مساجد برنامه‌ریزی شده و انجام می‌شود.

فرمانده نیروی انتظامی چهارمحال و بختیاری بیان کرد: ارائه خدمات مضاعف، خدمت‌گذاری به مردم، ارائه گوشه‌ای از خدمات نیروی انتظامی، افزایش مشارکت مردم برای ارتقا نظم و امنیت عمومی یکی از موضوعات مهم در هفته نیروی انتظامی است که به عنوان برنامه محوری در این هفته مدنظر قرار دارد.

افزایش تصادفات منجر به فوت در استان

وی با اشاره به بی‌توجهی برخی رانندگان به قوانین راهنمایی و رانندگی همچنین شرایط جاده، یادآور شد: متاسفانه تصادفات منجر به فوت در شش ماه ابتدایی سال جاری افزایش قابل توجهی داشته و بخش اساسی این حوادث به علت بی‌توجهی رانندگان به شرایط جاده، تخطی از سرعت غیرمجاز و … رخ می‌دهد.

فرمانده نیروی انتظامی چهارمحال و بختیاری گفت: در هفته نیروی انتظامی اجرای همایش با طلایه‌داران ترافیک و تجلیل از رانندگان برتر استان نیز در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: در شش ماه ابتدایی سال جاری حدود ۲۸۵ هزار نفر به حوزه‌های ارائه خدمات نیروی انتظامی در چهارمحال و بختیاری مانند راهور، گذرنامه و… مراجعه و خدمات دریافت کرده‌اند همچنین ۱۳۹ هزار نفر به کلانتری‌های استان مراجعه کرده و ۲۴ هزار و ۹۰۰ پرونده تشکیل شده است.

امان‌اللهی ادامه داد: در حوزه مبارزه با مواد‌مخدر طی شش ماه ابتدایی امسال ۲ هزار و ۷۴ قاچاقچی، توزیع‌کننده و خرده فروش موادمخدر، یک هزار و ۲۲۰ فرد معتاد و یک هزار و ۴۹۳ سارق در استان دستگیر شده‌اند.

فرمانده نیروی انتظامی چهارمحال و بختیاری با اشاره به کشف موارد قاچاق کالا در استان، اضافه کرد: ارزش ریالی کشف قاچاق کالا در استان ۱۴۷ میلیارد تومان ارزیابی شده و همچنین ارزش ریالی جرایم اقتصادی کشف شده از دستگاه‌های مختلف استان اعم از اختلاس، فروش خارج از شبکه و… یک تیلیارد و ۴۳۰ میلیارد تومان تخمین زده شده است.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای سال تا کنون ۳۲۲ هزار تماس با مرکز فوریت‌های ۱۱۰ برقرار شده است، اضافه کرد: در همین مدت زمان ۸ هزار و ۴۳۷ فقره نظارت بر اماکن چهارمحال و بختیاری صورت گرفته که منجر به پلمپ ۲۲۳ مرکز و دستگیری ۶ هزار و ۵۰۵ نفر شده است.

امان‌اللهی در پایان درخصوص ترافیک شهری شهرکرد، خاطرنشان کرد: تنها راه برون‌رفت از مشکلات ترافیک شهرکرد هوشمندسازی شهر است چرا که روش‌های سنتی پاسخگوی رفع مشکلات ترافیکی نیست.

پایان پیام/۳۷۳۹