Skip to main content

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: از ظرفیت‌های هیات‌ها و گروه‌های ورزشی در امدادرسانی‌های هلال استفاده می‌شود.

استفاده از ظرفیت‌های ورزشی در امدادرسانی‌های هلال احمر

به گزارش فستیوال تلنگر از زنجان، سید قاسم موسوی در جلسه هماهنگی با هیات‌های ورزشی مرتبط با حوزه امداد و نجات اظهار کرد: نجات، مقوله‌ای کاملا تخصصی به شمار می‌رود و هموطنان از هلال احمر انتظار امداد در حوادث را دارند.  مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان با بیان اینکه در هلال احمر نیازمند تخصص‌های ورزشکاران در زمینه‌های مختلف هستیم افزود: خوشبختانه قانون مدیریت بحران نیز بر این مهم تاکید کرده که هلال احمر و سازمان‌های دولتی با کمک و مشارکت هیات‌های ورزشی در امدادرسانی همکاری داشته باشند. وی ادامه داد: هیات‌های ورزشی تخصص و امکاناتی دارند که در امدادرسانی‌ها می‌توانند همکاری بیشتری با هلال احمر داشته باشند. موسوی با اشاره به  آموزش‌های هلال احمر یادآور شد: با ارائه آموزش‌های عمومی و تخصصی برای ورزشکاران در هیات‌ها و گروه‌های مختلف ورزشی و ثبت عضویت داوطلبانه آنها در سامانه هلال احمر می‌توان با مشارکت و همکاری هم در حوادث به نجات جان هموطنان کمک کرد. مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان تاکید کرد: باید از امکانات در بخش‌های مختلف به منظور ارائه خدمات بشردوستانه استفاده کرد چرا که هیات‌های ورزشی استان زنجان ظرفیتی مناسب برای ارائه خدمات مطلوب‌تر به هموطنان را در حوادث و سوانح مختلف دارند. مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان بر برگزاری جلسه تخصصی‌تر تاکید کرد و گفت: با برگزاری این جلسات و رسیدن به بیان مشترک می‌توان تفاهم نامه‌ای را با سازمان ورزش و جوانان استان زنجان امضا و همکاری‌های مشترک را در امدادرسانی به هموطنان در حوادث و سوانح آغاز کرد.

همه افراد در هیات‌ها و گروه‌های مختلف ورزشی زنجان می‌توانند عضو داوطلب هلال احمر شوند معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان زنجان نیز در ادامه این جلسه گفت: بر اساس مصوبه جلسه گذشته مقرر شد تا از هیات‌های ورزشی افرادی به هلال احمر معرفی شوند تا از آموزش‌های مورد نیاز در حوزه امداد و نجات بهره‌مند شوند. غفور آقاجانلو افزود: جمعیت هلال احمر ارگانی است که همه افراد در هیات‌ها و گروه‌های مختلف ورزشی می‌توانند عضو داوطلب این مجموعه شوند تا همکاری ها منسجم تر از گذشته باشد. وی یادآوری کرد: با ثبت ورزشکاران هیات‌ها و گروه‌های ورزشی استان زنجان در سامانه عضویت جمعیت هلال احمر، عضویت داوطلبانه آنها در این مجموعه قطعی شده و با انجام فعالیت‌های امدادی، بیمه نیز شامل حال آنان خواهد شد.

هیات‌های ورزشی، تخصص ویژه‌ای دارند

معاون اداره کل مدیریت بحران استانداری زنجان هم در این جلسه گفت: در استان بیش از 50 هیات ورزشی فعالیت دارند. بهمن محمدی تاکید کرد: باید از ظرفیت‌های این هیات‌ها و تعامل بیشتر با هلال احمر استفاده  شود. وی خاطرنشان کرد: هیات‌های ورزشی هر کدام دارای تخصص‌های ویژه‌ای در رشته‌های خاض هستند.

آمادگی هیات‌های ورزشی برای همکاری با جمعیت هلال احمر 

همچنین  معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان در این جلسه گفت: هلال احمر جایگاه ویژه‌ای در امدادرسانی به حوادث و سوانح دارد و تاکنون در سطح کشور به خوبی درخشیده است. غفار امانی ادامه داد: می‌توانیم ورزشکاران استان زنجان را در هیات‌های مختلف ورزشی معرفی کرد تا عضو افتخاری هلال احمر شوند. مسوول حراست اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان نیز بر انعقاد تفاهم‌نامه همکاری میان هلال احمر و این اداره کل تاکید کرد. گفتنی است، این جلسه با حضور هیات‌های ورزشی اسکی، نجات غریق و غواصی، موتور سواری و اتومبیل رانی استان زنجان برگزار شد.

پایان پیام/۷۳۰۰۴