Skip to main content

مدیر کل سازمان انتقال خون استان یزد گفت: به مناسبت فرارسیدن ماه محرم و صفر، پویش «نذر خون» با شعار «اهدای خون، فرهنگ حسینی، نذر عاشقان» همزمان با سراسر کشور در استان یزد اجرا می‌شود.

اجرای پویش سراسری «نذر خون» در یزد

دکتر محمدرضا آقایی، مدیرکل انتقال خود یزد، در گفت‌وگو با خبرنگار فارس  با تاکید بر ضرورت ترویج فرهنگ اهدای خون به عنوان یک ارزش و هنجار اجتماعی اظهار کرد:‌ ماه محرم و ایام عزاداری سیدالشهدا (ع) یکی از بزرگترین فرصت‌ها برای تبیین و ترویج کار‌های فرهنگی در جامعه است و اهدای خون به عنوان یک کار نجات بخش می‌تواند در این ایام مورد توجه بیشتر جامعه قرار گیرد.

وی  به فلسفه اصلی پویش نذر خون اشاره کرد و افزود: در فرهنگ ما و به دلیل ارادت قلبی به مکتب حضرت اباعبدالله الحسین (ع)، نذری دادن یک عادت دیرینه و از کار‌های همه گیر در بین اقشار مختلف است و بر این اساس در نظر داریم اهدای خون برای نجات جان بیماران را در بین مردم به عنوان یک نذر انسان دوستانه معرفی کنیم و تاکید ما بر افزایش مشارکت جوانان و بانوان در مراجعه به مراکز اهدای خون است.

مدیرکل سازمان انتقال خون استان یزد  تصریح کرد:  شعار پویش نذر خون «اهدای خون، فرهنگ حسینی، نذر عاشقان» نامگذاری شده تا بر اساس آموزه‌های عاشورای حسینی و تاکید اهل بیت (ع) بر ضرورت کمک رسانی به مردم، این حرکت بزرگ را در ایام ماه محرم و ماه صفر انجام دهیم و صحنه‌ای از ایثار، نوعدوستی و انسجام ملی را به تصویر بکشیم.

آقایی گفت: از همه مردم شریف ایران در سراسر کشور درخواست داریم اصرار به اهدای خون در روز‌های تاسوعا و عاشورا نداشته باشند و در طول ماه‌های محرم و صفر در قالب نذر خون، اقدام به این کار ارزشمند کنند و این به خاطر نیاز روزانه بیمارانی همچون تالاسمی‌ها، دیالیزی‌ها، سرطانی‌ها و هموفیلی‌ها برای دریافت خون و فرآورده‌های آن است که امیدواریم به این مهم توجه ویژه شود.

پایان پیام/ب